Про історію створення, стан діяльності та життя ветеранської організації

На кінець двадцятого століття на теренах у Фастівського району існували міські і районні ветеранські організації учасників Великої Вітчизняної війни, до яких приєднувалися і ветерани післявоєнного статусу. З пенсіонерами органів внутрішніх справ ті громадські організації практично не працювали. Всі громадські структури працювали під керівництвом кадрових апаратів і статусу юридичної особи не мали. Ці позиції не дозволяли їм отримувати матеріальну допомогу у порядку встановленому чинним законодавством. Всі матеріальні витрати на організацію підтримки ветеранів та на проведення колективних заходів брали на себе місцеві міліцейські підрозділи.

Проте, у зв’язку із системним і довготривалим погіршенням фінансування органів внутрішніх справ, питання підтримки ветеранів ставало вирішуватися набагато складніше. Скорочення чисельності кадрових служб також значно ускладнили процеси взаємодії громадських ветеранських організацій з діючим складом органів внутрішніх справ. Тому, задля надійного збереження своїх конституційних прав і соціальних здобутків, виникла нагальна суспільна потреба у створенні громадської ветеранської організації, яка б мала можливість захистити своїх членів від чиновницького свавілля та створити умови для гідного існування ветеранів і пенсіонерів органів внутрішніх справ. Одним із перших кроків задля реалізації своїх прав було створення на установчих зборах, завдяки зусиллям засновників організації полковників міліції у відставці Якушевського А.М. та Качалова Е.Г., ветеранів органів внутрішніх справ, за підтримки на той час керівництва Фастівського МВ, 1 червня 2013 року створено ветеранську організацію, першим головою якої був полковник міліції у відставці Якушевський Алік Марянович.

У склад ветеранської організації першими увійшли колишнє керівництво Фастівського МВ та структурних підрозділів, ветерани Великої Вітчизняної війни, люди з великим життєвим та професійним досвідом -Артемчук В.Г., Качалов Е.Г., Коптелов О.В., Кушнарьов О.І., Міронов Я.О., Мельник О.Б, Олексієнко Л.М., Орловський П.М., Пальна П.Г., Радзієвський М.В., Степанець П.П., Якушевський А.М. та інші.

Основною метою Організації стали сприяння забезпеченню соціальної справедливості, пріоритету загальнолюдських цінностей, всебічний захист законних прав, соціальних економічних, вікових та інших інтересів своїх членів.

У витоків створення Організації стояли активісти ветеранського руху Фастова, які взяли на свої плечі тягар нелегкої громадської діяльності і за яку жоден з них не отримував матеріальних благ тільки теплі слова від своїх соратників по зброї та боротьбі із злочинністю.

Їх зусиллями ветеранська організація розбудовувалась і зростала. Ветеранська організація має статус громадської організації, Статут, реєстрацію ЄДРПОУ, власний рахунок.

На сьогоднішній день ветеранська організація налічує 62 осіб із них: частників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС -48, учасників бойових дій -10 ( Афганістані -7 ) 1 ветеран війни Гриб П.В., відповідного статусу якому надано за участь у Великій Вітчизняній війні та доблесну працю.

Керівний орган ветеранської організації університету – Рада ветеранів, головою якої з 27 червня 2014 року є Орловський Петро Миколайович – полковник міліції, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Для забезпечення організаційно-виконавчих функцій у Раді розподілені обов’язки між її членами: із зв’язків з керівництвом МВ (Артемчук В.Г), з ветеранами-учасниками Великої Вітчизняної війни та ветеранами органів внутрішніх справ ( Якушевський А.М.), з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (Качалов Е.Г.), з соціально-гуманітарних питань (Олексієнко Л.М.) Ветеранська організація існує на членські внески її членів.

Нинішні ветерани та особовий склад брали участь у виконанні важливих державних завдань, охороні громадського порядку, в зонах міжнаціональних конфліктів на території колишнього Радянського Союзу. Ветерани брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС. Колектив університету знає і пам’ятає імена своїх працівників та ветеранів, які прийняли на першими на себе вогонь чорнобильської трагедії. Це колишні працівники Припятського МВ які з перших хвилин активну участь брали в ліквідації наслідків аварії безпосередньо на ЧАЕС:

  • Майор міліції у запасі Борисов Андрій Олександрович, який отримав дозу опромінення 101 бер.
  • Полковник міліції у запасі Качалов Едуард Григорович отримав дозу опромінення 121,9 бер.
  • Молодший лейтенант міліції у запасі Завістовський Микола Іванович отримав дозу опромінення 99,09 бер.
  • Лейтенант міліції у запасі Ямковий Андрія Васильович отримав дозу опромінення 84 бер.

Які завдяки мужності, героїзмом не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть почасти не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися та не зважаючи на значну дозу опромінення відмовились від госпіталізації і не залишили службу, більше 6 місяців забезпечували охорону громадського порядку у м. Припять, потім продовжили свою службу в Фастівському МВ.

Участники ліквідації аварії із числа колишніх працівників Фастівського МВ у кількості 44 працівників:

Серед них Артемчук Володимир Григорович, Бочковський Павло Казимирович,Зінченко Василь Олександрович, Кушнарьов Олександр Іванович, Лось Володимир Вікторович, Мельник Олександр Юхимович, Миронов Яков Онисимовича, Олексієнко Леонід Миколайович, Орловський Петро Миколайович, Радзієвський Микола Васильович, Розпутний Григорій Миколайович та інші, від апарата ГУВС Якушевський Алік Марянович.

Багато і померлих працівників Фастівського міськвідділу міліції,учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,станом на 06.07.2016

Звання ПІБ Остання посада Дата народження Дата смерті
1. Майор міліції Головко Павло Степанович Ст. інспектор ДАЇ 03.03.1935 28.10.1997
2. Старшина міліції Грищенко Іван Юхимович Помічник чергового М РВС 19.07.1941 04.07.1995
3. Старшина міліції Д’яченко Олександр Васильович Черговий ІТУ 11.01.1958 30.01.1994
4. Полковник міліції Каневський Микола Антонович Начальник штабу 5 го Управління 25.05.1943 29.12.1998
5. Підполковник міліції Степаненко Андрій Васильович Черговий МРВС 24.01.1949 28.03.2008
6. Майор міліції Макарчук Анатолій Володимирович Ст. інспектор дозвільної системи 22.05.1961 13.10.2004
7. Ст. лейтенант міліції Марчук Микола Михайлович Ст.інспектор ВДСО 25.01.1949 03.02.2011
8. Полковник міліції Максименко Юрій Павлович 12.02.1940 23.05.2016
9. Підполковник міліції Мернік Віктор Станіславович Начальник штабу МРВС 23.08.1956 04.01.2015
10. Майор міліції Нікулін Анатолій Дем ‘янович Ст.дільничничний інспектор 29.06.1941 23.01.1996
11. Старшина міліції Коробчук Іван Опанасович Помічник чергового МРВС 26.03.1952 20.12.2002
12. Майор міліції Приходько Леонід Григорович Начальник ІТТ
13. Підполковник міліції Стрельченко Олексій Федорович Заступник начальника МРВС 02.03.1952 11.08.2007
14. Полковник міліції Ступак Володимир Миколайович Начальник МРВС 06.10.1950 03.08.2013
15. Майор міліції Соколенко Володимир Васильович Ст.дільничний інспектор 09.05.1953 26.10.1996
16. Полковник міліції Орловський Едуард Андрійович Заступник начальника МРВС 04.07.1945 31.08.2006
17. Підполковник міліції Юхименко Анатолій Анатолійович Начальник Фастівського В ДСО 22.02.1944 02.05.1998

Рада ветеранів у своїй роботі отримує підтримку з боку керівництва МВ.

На сьогодні створені необхідні умови для діяльності ветеранської організації: виділений обладнаний кабінет, засоби зв’язку.

Ветерани з метою надання шефської допомоги у виховній роботі закріплені за структурними підрозділами Фастівського відділення поліції. Вони беруть активну участь у проведенні заходів, спрямованих на підвищення якості навчально-виховного процесу, рівня дисципліни та законності, виховання у особового складу почуття патріотизму, любові до обраної професії.

За час свого існування ветеранська організація, тісно співпрацюючи з керівництвом Фастівського МВ а потім і Фастівським відділенням поліції, діяла досить активно, набула авторитету, досягла певних здобутків. Основними своїми завданнями ветеранська організація визначила національно-патріотичне виховання молоді, сприяння забезпеченню соціального та правового захисту ветеранів війни, праці, органів внутрішніх справ, допомогу в покращенні житлових умов, медичного, побутового обслуговування.

Рада ветеранів спільно з керівними структурами Фастівського МВ, а потім і Фастівським відділенням поліції, забезпечує організацію роботи щодо надання дієвої допомоги ветеранам: проводяться ремонти в їхніх квартирах, надається допомога в обробці присадибних ділянок, у приведенні в належний стан місць поховань близьких та рідних ветеранів, здійснюється патронаж ветеранів під час стаціонарного лікування в лікарні УМВС України в Київської області та за місцем їх постійного проживання. Над ветеранами Великої Вітчизняної війни та інвалідами війни та особами, прирівняними до них за ініціативи Ради ветеранів встановлено шефство з боку ветеранів і працівників МВ, які у свята відвідують ветеранів, допомагають їм матеріально. У своїй діяльності Рада ветеранів опікується і питаннями допомоги дітям загиблих працівників ОВС, постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ветеранів запрошують на урочисті та святкові заходи, на яких вони на власних прикладах пропагують відчуття патріотизму, добросовісного служіння Батьківщині, кращі людські цінності, розповідають про складнощі міліцейської роботи, проводять профорієнтацію молоді. Почуті молоддю з вуст ветеранів привітання під час прийняття Присяги, при зустрічах, проведені екскурсії в музеї дають можливість молодим співробітникам швидше адаптуватися в міліцейських колективах. Найактивнішими членами ветеранської організації, зокрема щодо залучення ветеранів до громадського життя та участі в діяльності, організації спілкування ветеранів і підтримання їх матеріального та морального стану, є: Артемчук В.Г., Качалов Е.Г, Кушнарьов О.І.,Орловський П.М.,Олексієнко Л.М., Кощій Г.М., Якушевський А.М.

Не забувають проведення і культурного досугу ветеранів, були організовані поїздки по історичних місцях до м. Вінниця, до військово-історичного комплексу Скала (бункер Сталіна ) м.Коростень, культурного комплексу в с.Буки, Сквирського районута інш.

Лише у поточному році проведено ряд зустрічей з особами учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованими та переселенцями із забруднених територій із числа пенсіонерів та ветеранів ОВС Чорнобильської катастрофи з метою виявлення соціальних проблем та вжиття заходів щодо їх розв’язання

Обстежено 7 умов проживання громадян із числа пенсіонерів та ветеранів ОВС, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у місцях компактного переселення, оформлення відповідних актів обстеження та подано пропозиції місцевій владі щодо розв’язання пов’язаних з цим проблем

Проведено благоустрій 2-х окремих територій меморіальних комплексів загиблим і померлим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Побудовано памятник на могилі колишнього заступника начальника мідіції Стрельченко О.Ф. померлого внаслідок Чорнобильської катастрофи, могила якого була неухожена, забута близькими родичами.

Здійснено обладнання музейної експозиції у Краєзнавчому музею м. Фастів – щодо висвітлення участі пенсіонерів та ветеранів в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та прийнято участь у відкритті експозиції. З Обладнано музейну експозицію розділу “Правоохоронці ” у музею- Чорнобиль м. Фастів по вул. Л-Товстого 8 – щодо висвітлення участі пенсіонерів та ветеранів в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та прийнято участь у відкритті музею -Чорнобиль.

З нагоди 30 – річниці з дня аварії на Чорнобильській АЄС, відбувся мітинг біля пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам, колишнім співробітникам ОВС. Біля установи зібрався особовий склад, керівництво, пенсіонери, духовенство та учні Фастівського професійно- технічного училища, сімї загиблих ветеранів-Чорнобильців.

Виступаючи перед громадою начальник Фастівського відділення поліції Юрій Герасименко наголосив, що навіть через століття люди будуть пам’ятати трагедію, яка забрала життя і здоров’я мирних жителів, а вдячність прийдешніх поколінь буде нескінченною. З промовами перед присутніми виступили міський голова Михайло Нетяжук та голова ветеранської організації МВС Фастівщини Петро Орловський, які вручили нагороди – орден “За мужність” 1 ст – 32 ліквідаторам, орден “За мужність” 2 ст – 34 ліквідаторам, медаль “Чорнобильська катастрофа 30 років ” – 18 ліквідаторам, подяку від міського Голови – 4 ліквідаторам, подяку від начальника Фастівського відділення Поліції 5 ліквідаторам, таким чином за мужність, високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання свого службового обов’язку при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС всі члени нашої організації учасники нагороджені різними нагородами та відомчими нагородами. Відкритий меморіал Чорнобильцям у центральному парку міста у будуванні якого приймала активну участь наша організація.

Висвітлення підготовки та здійснення заходів проводилась в засобах масової інформації в тому числі і на сайті Київської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС із роміщенням фотосюжетів.

Всі зусилля ветеранської організації і надалі будуть спрямовані на виховання молодого покоління за девізом нашої організації – “Законність, Чуйність, Професіоналізм”.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *